تبلیغات در تلگرام
تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در فیسبوک
تبلیغات در گوگل پلاس
تبلیغات در توئیتر
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 769

آموزش راههای افزایش ترافیک وبسایت (بخش نهم)

این مورد را ارزیابی کنید
(495 رای‌ها)

 

 سئو سایت در اصفهان

بازاریابی آفلاین

 

مردم 24 ساعت شبانه روز خود را در اینترنت سپری نمی‌کنند. افراد عموما وقتی شخصا با چیزی مواجه شوند آن موضوع در ذهن‌شان ماندگاری طولانی مدتی خواهد داشت. درحالی که بازاریابی آنلاین بسیار اثربخش و تاثیرگذار است، از برخی استراتژی‌های بازاریابی آفلاین نیز می‌توان به خوبی بهره گرفت. تبلیغ وب سایت در رسانه های سنتی و مطبوعات، مزایا و منافع زیادی به دنبال دارد. می‌توانید از طریق تبلیغات آفلاین وب سایت خود را معرفی کرده و مخاطبان را برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سوق دهید. ممکن است تبلیغ کردن وب سایت از طریق کارت‌های ویزیت یا تجاری، روش منسوخی به نظر  برسد؛ اما این روش هنوز در هدایت ترافیک به وب سایت شما بسیار موثر است.
توجه به این نکته اهمیت دارد که همواره در تبلیغات آنلاین و آفلاین تان به طور یکنواخت عمل کنید. شرکتها باید همواره از یک رنگ، سبک، آرم، و… در امور مربوط به بازاریابی استفاده کنند. به خاطر داشته باشید که همیشه آدرس وبسایت تان را بر روی هر چیـزی که آرم شرکت تان در آن وجود دارد، قرار دهید، که منظور از «هر چیز» در این جا هر گونه اوراق مکتوب یا رسمی شرکت است از جمله:
سربرگ‌ها، کاتالوگ، کارت ویزیت، دفترچه های راهنمای شرکت، پاکت ها، اعلامیه ها، خبرنامه ها، بیانیه های مطبوعاتی و سایر موارد.

تبلیغات محیطی

پتانسیل جذب ترافیک: 2               میزان دشواری: 2

آگهی های تبلیغاتی و پوسترهایی فریبنده برای نصب درمناطق پرجمعیت شهر ایجاد کنید. بسیاری از مردم برای اولین بار وارد شهر شما می‌شوند، بنابراین می‌توانند با دیدن این آگهی ها به سوی وبسایت شما جذب شوند. از طریق تبلیغات محیطی می‌توانید به خوبی برند و کسب‌وکار خود را به نمایش بگذارید، به خصوص اگر پیشنهادات ویژه ای برای شهروندان مناطق خاصی از شهر داشته باشید.

تبلیغات طبقه بندی شده

پتانسیل جذب ترافیک: 1               میزان دشواری: 1

می‌توانید آگهی وبسایت خود را در تبلیغات موضوعی و طبقه بندی شده‌ی مطبوعات و رسانه‌های مکتوب قرار دهید. بسیاری از مردم به این گونه تبلیغات علاقه‌مند بوده و به آن‌ها توجه می‌کنند. بخش نیازمندی روزنامه‌ها نمونه‌ای از تبلیغات طبقه‌بندی شده می‌باشند.

خودروی تبلیغاتی

پتانسیل جذب ترافیک: 2               میزان دشواری: 4

آیا سازمان یا کمپانی شما دارای یک خودروی اختصاصی است که معمولاً در سطح شهر حرکت می‌کند؟ در این صورت مطمئن شوید که لوگو و آدرس وبسایت شما بر روی اتومبیل درج شده باشد. این روش نوعی تبلیغات رایگان برای تجارت شماست و در صورتی که خودروی شما از نظر ظاهری برجسته باشد، مورد توجه مردم قرار می‌گیرد.
نکته: اتومبیل‌هایی که رنگ روشنی دارند بیشتر جلب نظر می‌کنند، بنابراین تا جای ممکن از خودروهای بزرگ و با رنگ‌های روشن استفاده نمایید.
  • بازاریابی آفلاین
  • خودروی تبلیغاتی
  • آموزش تبلیغات آفلاین
 

مصاحبه ها

پتانسیل جذب ترافیک: 3               میزان دشواری: 3

مصاحبه با افراد شناخته شده و محبوب، توجه مردم را جلب می کند. سعی کنید در مصاحبه‌های خود سوالات مهمی که مردم مایلند جواب آن را بدانند، بپرسید. پس از اتمام مصاحبه به سرعت آن را در وب سایت خود قرار دهید. بسیاری از مردم به خواندن مصاحبه با کسانی که از پیشروان یا نخبگان صنعت به شمار می‌روند، علاقه نشان می‌دهند.

کارت ویزیت

پتانسیل جذب ترافیک: 3               میزان دشواری: 2

 کارت ویزیت از ساده ترین راه‌ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دیگران به شمار می ر‌ود. آدرس وب سایت خود را حتماً بر روی کارت های ویزیت درج نمایید. کارت های تجاری یا ویزیت روش آسان و ارزانی برای تبلیغ برند، نام تجاری و وبسایت شما محسوب می شوند.

نقاشی در پیاده روها

پتانسیل جذب ترافیک: 2               میزان دشواری: 1

می توانید آدرس وبسایت خود را با گچ در محل‌های عبور و مرور و پیاده روها درج کنید. این کار در محل های پر رفت و آمد توجهات عمومی را جلب می نماید. می‌توانید یک دانش آموز دبیرستانی را برای انجام این ماموریت استخدام کنید؛ فقط توجه داشته باشید که تفاوت بین تبلیغات و خرابکاری را به او آموزش دهید!
  • آموزش بازاریابی آفلاین
  • تبلیغات در پیاده روها

دوستان و آشنایان

پتانسیل جذب ترافیک: 3               میزان دشواری: 1

دوستان و آشنایتان روش خوبی برای ایجاد ترافیک در وبسایت شما هستند، به خصوص اگر موضوع سایت مورد علاقه‌ی آن‌ها باشد. بسیاری از اعضای خانواده و فامیل مایلند درباره‌ی کسب‌وکار یا وبسایت شما بیشتر بدانند و بنابراین به روز رسانی های سایت شما را دنبال خواهند نمود.
نکته: از دوستان و آشنایان خود بخواهید تا پست‌های شما را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند و به این ترتیب ترافیک بیشتری جذب وبسایت خود نمایید.

سازمان های محلی

پتانسیل جذب ترافیک: 3               میزان دشواری: 3

عضویت در سازمان های محلی مثل اتاق‌های بازرگانی به شما اجازه می‌دهد تا برند و وبسایت خود را در بین مخاطبان باکیفیتی ترویج دهید. آن‌هایی که همفکر شما باشند به ترویج برند و تجارت شما کمک خواهند نمود. همچنین قرار گرفتن وبسایت شما در سایت اتاق بازرگانی راه فوق العاده‌ای برای جذب ترافیک به سایتتان به حساب می‌آید.

اجناس تبلیغاتی

پتانسیل جذب ترافیک: 2               میزان دشواری: 4

اگر شرکت تان از اجناس تبلیغاتی برای نمایش در رویدادهای تجاری استفاده می‌کند، بهتر است که برای بازاریابی وبسایت‌تان از این اجناس استفاده کنید. بنابراین مردم از محصولات شما دیدن می کنند، آدرس سایت شما نیز مقابل چشمان آنها ظاهر می‌شود. برخی از این اجناس از این قرارند: صفحه زیر ماوسی، جای دیسکت، نرم افزار، محافظ صفحه نمایش، مداد و خـودکار، پارچه گردگیـری، فنجـان قهوه خوری، زیر لیوانی و تقویم.
البسه و اجناس پارچه ای نیز از جمله اجناس مورد استفاده برای تبلیغات هستند، که اتفاقاً بسیار هم کار آمدند. وقتی کسی لباسی را می‌پوشد که آدرس سایت شما بر روی آن قرار دارد، در واقع تبدیل به یک تابلوی اعلانات متحرک می شود. اگر کارکنان لباس کار یکسانی می‌پوشند، باید آدرس سایتتان را بر روی آن قرار دهید و آن را با عبارات کوتاه یا کلماتی که شما را به یاد مخاطب می اندازد، همراه نمایید.

در ویدئوی زیر ایده و آگهی خلاقانه‌ی سامسونگ در خصوص ارائه‌ی محصول کامیون ایمن را مشاهده می‌نمایید:

 

 

 

رویدادها

نمایشگاه‌های هنری، کنسرت‌ها، اجتماعات و سخنرانی‌ها از جمله رویدادهای تبلیغاتی مناسب برای وبسایت شما به شمار می‌روند. ممکن است این سوال ایجاد شود که چگونه رویدادهای دنیای واقعی می‌توانند برای وبسایت شما ترافیک ایجاد کنند؟ به این منظور بایستی سایت خود را به رویدادهایی که برای مردم جذابیت دارند، ارتباط دهید؛ به این ترتیب آن رویداد موجب روانه شدن ترافیک سوی وبسایت شما خواهد شد.

سخنرانی در رویدادها

پتانسیل جذب ترافیک: 3               میزان دشواری: 3

آیا وبسایت شما اطلاعات باارزشی ارائه می‌دهد که مردم مایل باشند به صورت زنده درباره‌ی آن بشنوند؟ سخنرانی در یک رویداد چه به صورت میزبان و چه مهمان، فرصتی فراهم می‌آورد تا برند و وبسایت خود را به مخاطبان بشناسانید. به حضار بگویید که جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت شما مراجعه نمایند. افرادی که واقعا علاقه‌مند باشند، حتما این کار را انجام خواهند داد.
نکته: دانشگاه‌ها و کالج‌های محلی را بررسی کنید. در بسیاری از موارد نهادهای آکادمیک به دنبال کارشناسان حرفه‌ای می‌گردند تا در مورد موضوعات مختلف سخنرانی داشته باشند و حتی گاهی برای دانشجویان تشویقاتی در نظر می‌گیرند تا در سخنرانی‌های شما شرکت کنند.

در ویدیوی زیر، سخنرانی استیو جابز در دانشگاه استنفورد که از تاثیرگذارترین سخنرانی های عصر حاضر است را مشاهده می نمایید:

شرکت در رویدادها

پتانسیل جذب ترافیک: 2               میزان دشواری: 2

می‌توانید در رویدادهای مختلف شرکت جسته و با افراد حاضر ارتباط برقرار نمایید. اطلاعات و کارت ویزیت رد و بدل کرده و از آن‌ها دعوت کنید تا به وبسایت شما بیایند. ایجاد شبکه‌های واقعی به تقویت شبکه‌های مجازی می انجامد و ترافیک وبسایت شما از این طریق افزایش خواهد یافت.

خلاصه و نتیجه گیری

ابزارها و روش‌های جذب ترافیک به وبسایت، فقط به دنیای مجازی محدود نمی‌شوند، بلکه در دنیای واقعی و خارج از فضای اینترنت نیز پتانسیل‌ خوبی جهت هدایت ترافیک به وبسایت شما وجود دارد. تبلیغات سنتی و محیطی، روابط شخصی، شرکت جستن در رویدادها و برقراری ارتباط با افراد و رد و بدل نمودن اطلاعات از این طریق، همه از جمله ابزارهایی هستند که می‌توانید از آن‌ها جهت معرفی کسب‌وکار خود و جلب بازدیدکننده و ترافیک به وبسایت، به بهترین نحو بهره بگیرید.

منابع: Webpagefx.com ، www.Blogad.ir ، www. Hiberd.com

نظر دادن

برای نظر دادن به این قسمت کلیه فیلدهایی که با (*) مشخص شده اند را تکمیل نمایید.