تبلیغات در تلگرام
تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در فیسبوک
تبلیغات در گوگل پلاس
تبلیغات در توئیتر
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 769

نقش و اهمیت بهینه سازی سایت در کسب و کارها

این مورد را ارزیابی کنید
(12 رای‌ها)

 

همان طور که می دانید، بیش از نیمی از جمعیت جهان از شبکه ی اینترنت استفاده می کنند، و بیشتر مردم در اقصی نقاط جهان به استفاده وسیع و گسترده از اینترنت برای تقریبا همه چیز می پردازند و در هر لحظه، هزاران جستجوی اینترنتی در گوگل وجود دارد. در حقیقت، نبودن در موتورهای جستجو، مثل این می ماند که بدون در نظر گرفتن مدیریت صحیح برای سایت خود، صرفا اطلاعات را وارد وب سایت کنید، و آن اطلاعات، در دسترس مخاطبان قرار نگیرد. با این وجود، آیا فکر نمی کنید که نیاز است شما هم محتوای خود را با توجه به کلمات کلیدی مفید و موثر در حوزه ی کسب و کار خود، در موتورهای جستجو بهینه سازی کنید؟


سئو از آن دسته موضوعاتی می باشد که افراد را در زمان سرمایه گذاری بر روی سایت خود، دچار سر در گمی می کند، اگر شما هم در دسته ی آن صاحبان کسب و کارها هستید که سردرگم می شوند، نگران نباشید، ما در این مقاله قصد داریم 12 عاملی که اهمیت و تأثیرات سئو را بر روی کسب و کارتان نشان می دهد، بیان کنیم.

 

12 دلیل برای اینکه سئو برای کسب و کار اهمیت دارد:


1. قابلیت دیده شدن

بهینه سازی سایت

"دیده شدن" به این معناست که در فضای مجازی، مرئی و قابل مشاهده باشید. اگر شما صرفا محتوا و اطلاعات را در سایتتان بارگذاری نمایید، مطمئن باشید هیچ کس نمی‌تواند شما را ببیند، و در این صورت برای کسب و کار شما هیچ سود و منفعتی نخواهد داشت و شما فقط وقت، پول و منابع خود را هدر داده اید.


ولی اگر سایت شما از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو برخوردار باشد، هر زمان که افراد، محصولات و سرویس های شما را جست و جو می کنند، شما در جایگاه بالاتری در موتور جستجو قرار دارید، تعداد بیشتری شما را می بینند و بالطبع آن مشتری بیشتری به دست خواهید آورد، که هیچ یک از تبلیغات دیگر، نمی تواند به این صورت، آن را برای شما ممکن سازد.
و در این راستا، شما باید با شناخت نیازها و خواسته های مشتریان؛ و جستجوهای انجام شده توسط آنها، کلمات کلیدی را طوری تنظیم کنید که مشتریان در جستجوی خود در گوگل، به محصولات شما برسند.


در اینجا، شما از طریق سئو، به طور مستقیم با افرادی که محصولات شما را نیاز دارند، برخورد می کنید. واقعیت این است که مخاطبان بدون جستجو و تحقیق، محصولی را خریداری نمی کنند. بنابراین هرچه وبسایت بیشتر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد، مشتریان هدف، بیشتر فکر می کنند که شما بهترین ها را ارائه می دهید. توجه داشته باشید که هرچه بهتر وبسایت خود را بهینه سازی کنید، شانس بیشتری برای دیده شدن توسط بازدیدکنندگان و مشتریان هدفتان خواهید داشت.

 

2. برندینگ

آناتومی سئو

برندینگ در کسب و کار، باعث دیده شدن هرچه بیشتر شما و محصولات شما خواهد شد. بنابراین، اساسا شما باید محصول خود را برند کنید تا در ذهن ناخودآگاه مشتریان قرار گیرید، این کار کمک می کند تا مردم برند شما را بیشتر بشناسند و هر چه افراد بیشتری با برند شما آشنایی داشته باشند، فرصت فروش بیشتری خواهید داشت.


و این دستاورد بدون بهینه سازی تمام اطلاعات، قابل دستیابی نخواهند بود؛ در واقع، غیرممکن است که سایت خود را بهینه سازی نکنیم و بهترین نتایج را برای کسب و کار خود انتظار داشته باشیم. سئو، به آگاه کردن و شناخت مشتری از برند شما کمک می کند و این باعث می شود که مشتری به راحتی به برند و محصولات شما وابسته شود. شما باید همواره در نظر داشته باشید که مشتری هدف شما، همه چیز را از طریق گوگل سرچ می کند، و در بیشتر مواقع، صفحه اول، تنها گزینه انتخاب برای او می باشد، بنابراین باید تصمیم بگیرید که چه کاری می خواهید در ارتباط با آن انجام دهید. این یک پروسه ی اعتماد سازی است که آن ها را به این باور می رساند که محصولات و سرویس شما به آن ها آسیب نمی رساند.


سئو، برای شما هزینه محسوب نمی شود، و شما هر مقدار که برای بهینه سازی سایت خود هزینه کنید، نتیجه و سود آن، بسیار بیشتر از این خواهد بود. پس وقت خود را هدر ندهید، تنها پس از سرمایه گذاری برای بهینه سازی وب سایت خود در موتورهای جستجو، متوجه خواهید شد که چقدر سئو برای کسب و کار شما مؤثر و مفید می باشد.

 

3. اعتبار بخشی

سئو وب سایت در اصفهان

سایت های بهینه شده در موتورهای جستجو، با کسب رتبه و جایگاه بهتر در هنگام نمایش نتایج جستجو، باعث جلب اعتماد مشتریان می شوند و مخاطبین و مشتریان، ناخودآگاه به برند شما اعتماد می کنند. اگر کسب و کار شما از اعتبار خاصی برخوردار باشد، مخاطبین و مشتریان را جذب خواهد کرد، و این امر در یک روز اتفاق نمی افتد. بهینه سازی همه صفحات سایت شما زمان بر است و پس از آن نیز، گوگل برای بررسی سایت شما زمان زیادی صرف می کند و شما باید منتظر نتایج بمانید. پس از کامل شدن پروسه بهینه سازی سایت شما، با ظاهر شدن در رتبه های بالا، برند شما در ذهن کاربران، اعتبار و جایگاه خاصی به دست می آورد. همیشه باید در نظر داشت که نمی توان از مشتری خواست که محصولی را بدون اعتماد به برند آن، خریداری نماید، بنابراین اگر قصد دارید که مشتریان، شما را معتبر و قابل اعتماد ببینند، بهینه سازی سایت، یک شانس خوب برای ایجاد اعتبار برای مشتریانتان، ایجاد خواهد کرد.

 

4. تولید و افزایش ترافیک سایت

تولید و افزایش ترافیک وب سایت، بخش جدایی ناپذیر از کسب و کار در فضای مجازی می باشد.


شما باید ترافیک سایت خود را در جهت درست و صحیح مدیریت نمایید تا موثر واقع شود، به این صورت که برای ترغیب افراد برای خرید از محصولات و خدمات خود، شما باید محتوا، تصاویر و فیلم های وب سایت خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که گوگل، بازدیدکنندگان را به صورت مثمرثمر به سایت شما هدایت کند و موجب شود مشتریان، محصولات و خدمات شما را دیده و خریداری نمایند.


شما باید در نظر داشته باشید که بازدید کنندگانی که به سایت شما مراجعه می کنند، در بیشتر مواقع، افراد واجد الشرایطی هستند که ممکن است به قصد خرید به سایت شما مراجعه کرده باشند، بنابراین اگر شما به خوبی برند و محصول خود را به آن ها معرفی کنید، مطمئنا محصول شما را خواهند خرید. بنابراین با بهینه کردن محتوای سایت خود در موتورهای جستجو، بازدید کنندگان بیشتری را به سایت خود هدایت کرده و ترافیک سایت را بالا می برید، و اگر ترافیک ایجاد شده در سایت شما از طریق جستجوی همان محصولی است که شما آن را ارائه می دهید، در نتیجه منجر به فرصت فروش بیشتری می شود که شما با بهینه سازی موتور جستجو به دست آورده اید.

5. در معرض نمایش قرار گرفتن

سئو در اصفهان

 
سئو، به شما فرصت نمایش و معرفی برند را در بازار، بدون سرمایه گذاری هزینه های بالا، می دهد. در عصر امروز، ایجاد برند و اعتبار، کار ساده ای نیست. بهینه سازی موتورهای جستجو به شما کمک می‌کند، تا برند خود را به صورت مؤثر، در معرض نمایش بگذارید و با بهره گیری از سئوی سایت، برای دستیابی به بازارهای جهانی، از طریق شبکه فراگیر اینترنت، یک برند و تصویر مناسب و معتبر از کسب و کارتان ایجاد کنید. این امر باعث می شود که ما به خوبی در مورد اینکه چرا سئو برای کسب و کارها، به خصوص کسب و کارهای کوچک اهمیت دارد، آگاه شویم.


همچنین سئو، این فرصت را به صاحبان کسب و کار می دهد تا افق دید خود را نسبت به کسب و کار خود گسترش داده و برند خود را در معرض جهانی قرار دهند.
بنابراین، شما می توانید به جای صرف هزینه های سرسام آور، کسب و کار خود را با استفاده از بهینه سازی سایت، در معرض نمایش قرار دهید. شما می توانید هر بازاری را که می خواهید، ایجاد کنید، و همچنین تصمیم بگیرید که کدام مخاطب ها را هدف کسب و کارتان قرار دهید و دست یابی به تمام این ها از طریق سئو، امکان پذیر می باشد.

 

6. بازاریابی مقرون به صرفه

سئو، یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش های بازاریابی می باشد. به این معنا که بازده‌ی سرمایه‌گذاری یا نرخ بازگشت سرمایه شما، بیش از آن مبلغی ست که سرمایه گذاری کرده اید. این سیستم مقرون به صرفه، در مراحل بازاریابی شما بسیار مهم و اساسی می باشد. سئو مؤثرترین راه حل، با کمترین سرمایه گذاری و زمان، برای توسعه چشمگیر کسب و کار شما در فضای اینترنت می باشد.

 

7. بازگشت سرمایه

در استفاده از سئو، نسبت به دیگر ابزارهای تبلیغات، شما درصد بالاتری از سرمایه گذاری خود را، دریافت می کنید. هزینه های تبلیغات بالاست و شاید شما بتوانید بازده معقولی از بازگشت سرمایه گذاری در آن داشته باشید، اما بازگشت سرمایه های حاصل از سئو، نسبت به هزینه ای که برای آن می کنید، بسیار بالاتر از دیگر روش های بازاریابی می باشد.
با بهینه سازی سایت خود، شما دیگر مجبور نیستید پول زیادی برای رسیدن به مخاطبان هدف هدر دهید، بنابراین سئوی سایت، از اتلاف هزینه و زمان کاسته و محصولات و خدمات شما، به دست افرادی که خود شما مایل و آنها علاقه مند به خرید آن باشند، می رسد.

 

8. هدف گذاری مبتنی بر مخاطبان هدف

با بهینه ی سایت خود در موتورهای جستجو، شما می توانید تمرکز خود را بر روی مخاطبینی بگذارید که بر روی آنها هدف گذاری کرده و همچنین آنها، علاقه مند به خرید محصولات و خدمات شما هستند.
از این رو، بهینه سازی سایت، کار شما را راحت تر می کند و نیازی به هزینه تبلیغات، بر روی مجموعه ای از افرادی که از محصول شما را خریداری نمی کنند، نخواهید داشت. این موضوع می‌تواند سن، جنس، قلمرو، اولویت، جغرافیا و غیره افراد را نیز شامل شود. شما می توانید معیارها را انتخاب کنید و به صورت خودکار آن ها را در راستای اهداف خود مدیریت نمایید. این نوع هدف گذاری، قطعا فروش شما را افزایش خواهد داد و شما در زمان مناسب اهداف خود را برآورده خواهید کرد. فرصت های بیشتری برای کسب موفقیت ها وجود دارد، اگر شما بر روی سئو تمرکز کنید.

 

9. شناخت و درک مشتریان

خدمات سئو از بهترین راهها برای درک نیاز مشتریان و ارائه محصولات مورد نیاز آن ها می باشد. با بهره مندی از سئو، شما می‌توانید نیاز مخاطبانی که به وب سایت شما هدایت می شوند را درک کنید و سپس همه چیز را تجزیه و تحلیل کرده و به آن بپردازید. با توجه به نیاز مصرف کنندگان، محصولات و خدمات خود را ارائه کنید، و محصولات خود را با اطلاعات جمع آوری شده و شناخت عادت های خرید مصرف کنندگان خود، منطبق سازید.

 

10. نتایج قابل اندازه گیری

یکی از مزیت های بهینه سازی سایت، ارائه نتایج قابل اندازه گیری است که صاحبان کسب و کارها را قادر می سازد با توجه به معیارها و نتایج به دست آمده، مدیریت کسب و کار خود را در دست بگیرند.
با توجه به نوع بهینه سازی سایتی که انجام می شود، تجزیه و تحلیل های دقیقی را می توان به دست آورد که در سنجش هر آنچه که انجام می شود، یاری رسان خواهد بود.
با استفاده از سئو می توان به محدوده ای از نتایج قابل اطمینان دست یافت. و با استفاده از این نتایج می توان از بودجه، موفقیت یا شکست، کلیک ها، تبادل ها و از دیگر عوامل مهم و اساسی، آگاهی لازم را به دست آورد. همچنین از این طریق می توان آگاهی و درک لازم را از نقاط مثبت و منفی کسب و کار خود، اتلاف هزینه زمان و سرمایه، به دست آورید.

 

11. فروش

افزایش سئو وبسایت

بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو (سئوی سایت)، با معرفی برند شما به مخاطبین مورد نظرتان و ایجاد اعتبار برای آن، افزایش ترافیک وب سایت، به همراه ارائه ی نتایج قابل اندازه گیری، در میزان فروش شما تحول ایجاد می کند، که این همان راه حلی است که فروش شما را افزایش می دهد.

 
12. سبقت از رقبا

سئو به صاحبان کسب و کارها، زمان و ظرفیت لازم برای سبقت گرفتن از رقبا را می دهد، در این راستا شما باید راه و روش تان را به گونه ای تغییر دهید و کاری را انجام دهید که رقیبان شما آن را انجام نداده اند؛ در این صورت است که نتایج چشمگیری به دست خواهید آورد. همچنین احتمال دارد که رقیبان شما، سایت خود را در موتورهای جستجو بهینه نکرده باشند، بنابراین این یک امتیاز برای شما محسوب می شود. پس بند کفش خود را محکم ببندید و وبسایت خود را به روز رسانی کرده و شروع به کار بر روی سئوی آن کنید.

بازار داغ بهینه سازی سایت در موتور جست و جو (سئو) به هیچ عنوان پایان نخواهد یافت. در واقع هیچ عاملی وجود ندارد که بدون بهینه کردن سایت خود برای موتورهای جستجو، محتوا و اطلاعات وب سایتتان به صورت هدفمند و مثمرثمر در اختیار مخاطبان قرار گیرد، ترافیک وب سایت تان افزایش یابد، و در نتیجه میزان فروش شما افزایش یافته و پس از آن سود بیشتری کسب می کنید.
این بدان معنا است که تلاش های شما در این زمینه کمک زیادی به کسب و کارتان می کند، که بسیار مثمرثمر واقع خواهد شد.

نظر دادن

برای نظر دادن به این قسمت کلیه فیلدهایی که با (*) مشخص شده اند را تکمیل نمایید.