تبلیغات در تلگرام
تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در فیسبوک
تبلیغات در گوگل پلاس
تبلیغات در توئیتر
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 769

از مدیریت ارتباط با مشتری تا مدیریت تمام فرایندهای یک سازمان!

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

 

سی آر ام؛ از مدیریت ارتباط با مشتری، تا مدیریت بر تمامی فرایندهای یک سازمان!

سامانه مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، امروزه در بازار نرم افزار سراسر جهان، غالب است!
اما چه چیزی باعث غالب شدن CRM شده است؟ چه چیزی باعث شده است که بسیاری از شرکت های معروف جهانی بر روی نرم افزار سی ار ام سرمایه گذاری کنند؟

از آنجا که، به نظر کارشناسان، سی آر ام، بیشتر به مدیریت ارتباط با مشتری بستگی دارد، ولی در کسب و کار امروز، قادر به ارائه مزایای بسیار بیشتری می باشد، نه فقط مدیریت مشتریان!
باور نمی کنید؟ تصویر زیر را بخوانید:

 

سامانه مدیریت ارتباط با مشتری و اتوماسیون فروش

 

مزایای استفاده از CRM در کسب و کارها

1.افزایش میزان فروش

اگر برای مدیریت فروش و بازاریابی خود از نرم افزار CRM استفاده کنید، بعد از آشنایی با کارکردهای آن، که باعث افزایش فروش در کسب و کار شما می شود، شگفت زده خواهید شد. ابزارهایی که روند فروش شما را بهبود می بخشند.


می پرسید چگونه؟
این امر، از طریق تجزیه و تحلیل ممکن می شود. با استفاده از سی آر ام، جزئیات کامل مشتریان در سیستمی یکپارچه، ذخیره شده، که برای برنامه ریزی تیم فروش مثمرثمر خواهد بود.


به عنوان مثال، تیم فروش شما، سوابق مشتریان و مشتریان بالقوه را برای شناسایی و پیش بینی سودآورترین روش برای فروش بررسی کرده و آن را پیگیری می کند. که این امر تضمین کننده کیفیت و بهره وری بالای تیم فروش شما خواهد بود.
CRM در حقیقت یک سیستم اتوماسیون فروش، با تمام ویژگی های مربوط به خود می باشد، که بیشتر وظایف مربوط به فروش را، به طور خودکار به انجام می رساند. بنابراین به وضوح چرخه ی فرایند فروش را کوتاه تر می کند، و باعث افزایش سرعت تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری بالفعل، و چرخش دوباره آن می شود.

2. بهبود نحوه ی اجرای عملیات

CRM در کسب و کار، همانند آینه جادویی برای صاحبان کسب و کار عمل می کند، و به آن ها کمک می کند تمامی نقاط قوت و ضعف فرآیند کسب و کار خود را شناسایی کنند.
این عملکرد، صاحبان کسب و کار را قادر می سازد تا نقاط ضعف را بهبود بخشیده، و مسیر پیشرفت کسب و کار را هموار سازند.

3. مدیریت آسان و مؤثر پروژه ها

زمان برای اجرای پروژه ها بسیار مهم می باشد. با این حال، چرا مدیریت تمام فعالیت های هر پروژه که شامل افرادی از توسعه دهندگان، مجریان و کنترل کنندگان است، برای بسیاری از سازمان ها به صورت یک چالش به شمار می آید؟


سی آر ام، این وظایف پیچیده را با ارائه یک پایگاه داده، و ارائه راهکارهایی ساده تر می کند، راهکارهایی از جمله:
- تعریف جریان گردش کار
- اختصاصی کردن وظایف
- تعیین مراحل، اهداف و فعالیت ها
و به طور خلاصه، "حدس زدن" را از اتمام پروژه می گیرد.


به عنوان مثال؛ سی آر ام دارای ماژول تقویمی است که مدیران پروژه را قادر می سازد تا تاریخ های مهم پروژه را که در کل تیم قابل مشاهده است، تعیین نماید.
که همین امر، تضمین کننده دو مزیت زیر می باشد:
- هر عضو تیم، از مهلت ها و فعالیت های آینده مطلع است.
- همه ی وظایف، تکمیل شده و هیچ چیز از بین نمی رود.

4. تصمیمات تاکتیکی سریع تجاری

با در دسترس قراردادن داده های سی آر ام برای کارمندان، آن ها می توانند با مطالعه دقیق بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش سازمان شما، بینش دقیقی دست می آورند.
بر اساس این بینش ها، آن ها می توانند سریع ترین راه ها را با هم ترکیب کرده، تا بتوانند از فرصت های آینده استفاده کرده و هر بحران احتمالی را از بین ببرند.

5. بازاریابی به شیوه مدرن

یکی از معضلات کسب و کار امروز این است که هرگاه در فرایند فروش و بازاریابی خود، از بازاریابی اینترنتی و شبکه های اجتماعی برای معرفی برند خود استفاده می کنید، احتمال افزایش بی نظمی و گم شدن اطلاعات مشتریانی که از این طریق به دست آورده اید، زیاد می شود.


خوشبختانه، در سی آر ام برای این نوع بازاریابی نیز، تدابیری اندیشیده شده است. به عنوان مثال، شما می توانید مخاطبین و مشتریانتان، که از طریق موتورهای جستجو و یا شبکه های اجتماعی به وب سایت شما می آیند و برای خرید محصولات شما، فرم های سفارش و یا مشاوره خرید را تکمیل کرده اند را از طریق وب فرم هایی که طراحی شده است و با توجه به نوع کسب و کار شما قابل توسعه نیز می باشد، با داشبورد سی آر ام تان یکپارچه کنید.

6. ارتباطات داخلی بهتر و کارامدتر

سی آر ام به عنوان یک انبار مشترک برای داده های گسترده سازمان ها، عمل می کند. در نتیجه، تمام بخش ها به CRM دسترسی دارند. آن ها داده ها را به اشتراک می گذارند و از طریق سی ار ام، آن ها را کنترل می کنند، که از این طریق، ارتباطات داخلی را بهبود می بخشند. مفهوم بخش های انفرادی شکسته می شود و همه آن ها برای فعالیت به صورت گروهی یکپارچه می شوند.


 7. بازاریابی بهتر، بازگشت سرمایه گذاری

با استفاده از داده های ذخیره شده در سی آرام، کسب و کارها، نیازها و رفتار مشتریان خود را بسیار بهتر درک می کنند. بدون تردید، این امر آن ها را قادر می سازد تا کمپین های بازاریابی هدفمند را، که به نیازهای دقیق مشتریان پاسخ می دهد، اجرا نمایند.


سی آر ام، دارای قابلیت بازاریابی چند کاناله می باشد؛ به این معنا که به کسب و کارها اجازه می دهد تا کمپین های بازاریابی را از طرق مختلف مانند ایمیل، اس ام اس، وب سایت و غیره اجرا کنند.


که همه این ها باعث می شود فرصت جذب هرچه بیشتر مشتریان بالقوه افزایش یابد. همچنین کاربران سی آر ام می توانند گزارش های از پیش تعیین شده و یا سفارشی سازی شده را برای سنجش نتایج کمپین و شناسایی سودآورترین آن ها، مورد استفاده قرار دهند.

و در آخر

هفت مورد ذکر شده در بالا به وضوح نشان می دهد که CRM چگونه به کسب و کارها، نه تنها در مدیریت ارتباط با مشتری، بلکه در تمامی مراحل مختلف سازمانی کمک می کند. کسب و کارهایی که از قبل استفاده از CRM را شروع کرده اند، سودآوری را برای کسب و کار خود به ارمغان آورده‌اند. برای بقیه هم، اکنون زمان آن رسیده که عزم خود را جزم کنند و پلت فرم قوی سی آر ام را انتخاب کرده و از آن در جهت منافع سازمان های خود استفاده نمایند.


چرا که به وضوح دیدیم، در حال حاضر، سی آر ام، به عنوان یک برنامه مدیریت کامل کسب و کار و مراقبت از تمام جنبه های کلیدی، عمل می کند. آیا شما غیر از این فکر می کنید؟ با مشاوران شرکت فراسان در تماس باشید تا با ارائه توضیحات بیشتر شما را راهنمایی کنند.

نظر دادن

برای نظر دادن به این قسمت کلیه فیلدهایی که با (*) مشخص شده اند را تکمیل نمایید.