تبلیغات در تلگرام
تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در فیسبوک
تبلیغات در گوگل پلاس
تبلیغات در توئیتر
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 769

انواع رنگ ها و نقش آن ها در انتقال پیام به مخاطبان

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

گرافیک سایت

رنگ‌ها می‌توانند حس های زیادی را منتقل کنند. به هنگام طراحی یک سایت، بسیار مهم است که از تاثیر رنگ‌ها در انتقال پیام خود به مخاطب آگاهی داشته باشید. احتمالا پیش از این در مورد انتخاب رنگ های سرد و گرم برای رنگ دیوار اتاق، یا هنگام استفاده از تن سایه های سرد و گرم در هنگام گریم چهره، شنیده اید .

آیا می دانید که رنگ ها معنای عمیقی با خود به همراه دارند؟

هر فردی استنباط و احساس متفاوتی، از رنگ هایی که در وب سایت های مختلف استفاده می شود، دارد. سال‌ها تحقیقات در این زمنیه ثابت کرده است که هر رنگ بیانگر به یک نوع احساسات است و منجر به بروز رفتار مشخصی می‌شود. درک انتخاب رنگ و برداشت ضمنی از آن می تواند ما را در ایجاد طرح های موثرتر یاری نماید .

رنگ های گرم و سرد

رنگ گرم و سرد در واقع به حسی که از دیدن چرخه‌‌ی رنگ به وجود می آید گفته می شود.

رنگ های گرم شامل رنگ های قرمز، زرد نارنجی هستند. از این رنگ‌ها بیشتر برای دیوارهای خانه استفاده می شود. همچنین از این رنگ‌ها به عنوان رنگ تاکید کننده و جهت جلوه‌ی بیشتر رنگ های خنثی) سفید و مشکی( استفاده می‌کنند.

رنگ های گرم شادابی و راحتی را القا می کنند. این رنگ ها باعث می شوند فضا کوچک‌تر به نظر برسد زیرا تن رنگ های گرم باعث ایجاد حس راحتی در افراد می شود. رنگ های گرم باعث فعال شدن عکس العمل‌های مغز شده و احساس هیجان، عشق و در بعضی مواقع عصبانیت را القا می‌کند. در فضاهای خیلی بزرگ، استفاده‌ی زیاد از رنگ های گرم باعث ابهت فضا شده و با رنگ های خنثی هم تطابق دارد.

آموزش طراحی گرافیکی

رنگ‌های سرد، رنگ‌هایی مانند آبی، بنفش و سبز هستند. انتخاب‌ متداول رنگ‌های سرد در رنگ آمیزی دیوار محل زندگی و اتاق خواب برای ایجاد احساس آرامش در فضای خانه، به دلیل خصوصیت ویژه‌ی آنها می‌باشد. از این رنگ ها برای هدایت احساسات و عواطف در وبسایت ‌ها نیز استفاده می شود.

انتخاب رنگ های سرد، حس آرامش و تسکین را انتقال می‌دهد و باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضای موجود می شود. ایرادی که به رنگ های سرد چرخه‌ی رنگ می‌گیرند، این است که فضا را سردتر از آنچه هست نمایش می‌دهد و باید با فضاهای آزاد منطبق شود. رنگ های سرد باعث ایجاد اثرات منفعل(غیر فعال) در مغز می شود که احساس رضایت، آرامش و سکون تولید می‌کند.

آموزش طراحی گرافیک سایت


رنگ قرمزقرمز یکی از سه رنگ اولیه می‌باشد و یکی از قدرتمندترین و احساسی ترین رنگ هاست. رنگ قرمز احساس شیرینی و بی‌گناهی را در حین ترکیب با رنگ سفید و ایجاد رنگ صورتی ارائه می‌دهد و وقتی به صورت خالص استفاده می شود تیزی و تندی را القا می کند. با اضافه شدن رنگ مشکی، قرمز احساسات سنگین تری را بیان می‌دارد، مثلا عصبانیت یا بیان شدید احساسات. قرمز به عنوان رنگ اولیه، هم در پس زمینه‌ی طرح ها و هم به عنوان رنگ تاکید، استفاده می شود. قرمز در بین رنگ های دیگر، تقریباً بهترین رنگ برای تاکید است. طیف رنگی قرمز می توانند احساس عشق، هیجان، قدرت و رشد و نمو را القا کند .
 

آموزش طراحی وب با فتوشاپ


رنگ سبزرنگ سبز یکی دیگر از رنگ های اولیه است .این رنگ یکی از آرامش بخش ترین رنگ ها است. رنگ سبز دارای سایه‌های خنثی می‌باشد. سبز، تعادل و هارمونی را القا می کند و بعضی اوقات برای شرح طبیعت و ایجاد امید استفاده می شود. سبز کمی روشن تر) با مقداری زرد( بیشتر شادی آور و نورانی است و می توانند کمی هم حس گرمی رنگ را هم منتقل کند. سبز تیره تر ثبات، امنیت و فراوانی را القا می کند .رنگ سبز ما را به یاد اسکناس و ثروت می اندازد. در طرح ها از رنگ سبز در زمینه یا به عنوان رنگ تاکیدی استفاده می شود. این رنگ یکی از رنگ های مناسب برای چشم انسان است. همچنین گاهی اوقات پیامدهای عاطفی ناخواسته را با رنگ سبز نشان می‌دهند، مثلاً بیماری یا بی تجربگی .
 

آموزش کامل و حرفه ای طراحی سایت


رنگ آبیآبی رنگ آرامش، صلح و امنیت است. آبی آخرین رنگ از سه رنگ اصلیRGB ، که ما در طراحی های دیجیتالی در ترکیب رنگ های مختلف از آن استفاده می کنیم، را می سازد. آبی به دلیل اینکه حس آرامش و دوستی را القا می کند، به عنوان رنگ اصلی مورد استفاده‌ی شبکه های اجتماعی محبوب مردم یعنی فیس بوک و توئیتر قرار گرفته است. از رنگ آبی، هم به عنوان رنگ های پیش زمینه و هم رنگ های تاکیدی می توان استفاده نمود. همچنین آبی رنگی است که مردم با آن به راحتی ارتباط برقرار می کنند. البته می‌توانیم بگوییم که این رنگ، یک رنگ مردانه نیز هست. از آبی تیره تر در رنگ متن استفاده می شود. از رنگ های تیره تر در چرخه‌ی رنگ بیشتر برای وب سایت های شرکتی استفاده می شود. آبی به آب و آسمان نیز ارتباط دارد که به وب سایت شما حس طبیعت را منتقل می‌کند .
 

اموزش طراحی گرافیکی


رنگ بنفشرنگ بنفش ترکیبی از طیف رنگ های گرم و سرد یعنی عشق و آرامش، رنگ های قرمز و آبی می باشد. بنفش از قدیم نماد اشراف، قدرت و ثروت بوده است. بنفش همچنین به ترویج حس خلاقیت و قوه‌ی تخیل کمک می‌کند، زیرا این رنگ غالب در طبیعت نیست. از رنگ بنفش استفاده‌های گوناگونی می شود. سایه های سبک، که خیلی نرم و ظریف است می تواند یک حس رمانتیک ایجاد کند. سایه های تیره تر احساس سنگین تر و دمدمی مزاج بودن را القا می کند و در بعضی مواقع حس بی ثباتی و سر سختی را می‌دهد.
 

طراحی وب سایت


رنگ زردزرد به راحتی، شادی را القا می کند. این رنگ با احساس انرژی‌زائی و تشویق در ارتباط است. این رنگ بسیار مهیج است و به همه چیز حس روشنائی و خورشیدی می دهد. یکی از معایب استفاده از رنگ زرد انتقال حس خطر است .رنگ زرد برای برجسته تر کردن یک موضوع یا تاکید استفاده می شود، اما استفاده‌ی تمام طرح از این رنگ بسیار دشوار است زیرا باید با انتخاب کنتراست های موجود دراین رنگ مطمئن شوید که پیغام شما درست منتقل می شود. در صورتی که این رنگ در فرمت روشن تر استفاده شود جلوه‌ی اولیه خود را دست خواهد داد.
 

طراحی UI وب سایت


رنگ نارنجینارنجی یک ترکیب دارای هارمونی بین رنگ های قرمز و زرد است، یعنی ترکیب عشق و انرژی با رنگ اولیه یعنی زرد به همراه حس خورشیدی و تازگی آن. نارنجی به برقراری تعادل، انرژی زا بودن و فراخوانی گرایش دارد؛ اما استفاده از این رنگ در کار، کمی سخت است. طیف‌های نارنجی بیشتر در قسمت های مهم سایت و به صورت رنگ تائید کننده استفاده می شود، اما وقتی به عنوان رنگ غالب از آن استفاده کنیم کار کمی شلوغ به نظر می رسد. از نارنجی برای نمایش حرکت در طرح استفاده کنید، اما احتیاط کنید نارنجی قدرت غلبه بر عناصر دیگر در طرح را دارد.
 

طراحی سایت


رنگ های سیاه و سفیدرنگ های سفید و سیاه خالص ترین نوع رنگ‌ها هستند .هر یک معنای سادگی و اداری بودن را می‌رسانند. تقریبا غیر ممکن است که بتوان رنگی را بدون استفاده از رنگ های سیاه و سفید ایجاد کرد .سفید معمولا مضمون تمیزی، پاکی و کمال را القا می کند. رنگ مشکی معنی قدرت، رمز آلود بودن و ظرافت را منتقل می‌کند. بعضی اوقات معنی ترس و ناشناخته بودن را هم می‌دهد .
 


نظر دادن

برای نظر دادن به این قسمت کلیه فیلدهایی که با (*) مشخص شده اند را تکمیل نمایید.